Sprawdź, co jest na czasie w 2021! Pościele dla dzieci z najpopularniejszymi motywami z bajek – co warto kupować?

lt. 15, 2021 | Pościel z postaciami z bajek | 0 komentarzy

Każdy rodzic zawsze chce dla swojego dziecka jak najlepiej. Zależy mu na tym, aby było ono szczęśliwe i żeby miało wszystko, czego potrzebuje. Jedną z ważniejszych kwestii jest zakup odpowiedniej pościeli, ponieważ to właśnie w łóżku małe pociechy spędzają niemalże połowę swojego dnia. Przeczytaj nam artykuł i dowiedz się, jakie są trendy w 2021 roku i wybierz pościel z ulubionej bajki swojego dziecka!

Jaka pościel jest najlepsza dla dziecka?

Wybierając pościel dla dziecka, najważniejsze jest, aby zwrócić uwagę na jej materiał. Musi on bowiem być dostosowany do potrzeb delikatnej skóry. Często bywa też tak, że dzieci – szczególnie te małe – mogą być uczulone na niektóre ze składników bielizny pościelowej. Przed zakupem kompletu należy się więc upewnić, czy będzie on odpowiedni dla naszej pociechy. 

Kolejną ważną kwestią, jest też sam wygląd pościeli. W przypadku niemowlaków wzór nie ma większego znaczenia, jednak inaczej sprawa wygląda, jeśli chodzi o nieco starsze dzieci. Wówczas warto dopasować bieliznę pościelową do wymagań malucha. Fajnie sprawdzi się taka, na której widnieją postaci z jego ulubionych bajek, ponieważ dzięki temu łatwiej będzie mu się zasypiało w swoim łóżeczku. Może to również pomóc rodzicom w nauczeniu dziecka samodzielnego spania. Podstawą jest tutaj pewnego rodzaju zachęcenie go i pokazanie, że to również może być fajna zabawa.

Jak wybrać pościel dla dziecka z odpowiednim motywem bajkowym?

Rodzice zazwyczaj wiedzą, jaka jest ulubiona bajka ich dzieci. Tym powinni się więc kierować w momencie wybierania odpowiedniej pościeli. Kiedy jednak pociecha ma kilka ulubionych bajek, warto zapytać jej, którą chciałaby widzieć w swoim łóżeczku. Należy jednak w tym przypadku postępować ostrożnie, ponieważ dzieci, kiedy dostają wolny wybór, często nie wiedzą, na co się zdecydować i w wyniku tego może dojść do płaczu. Powodem może być np. to, że może wybrać tylko jedną, a wolałoby mieć wszystkie. Metodę należy więc dobrać do swojego malucha, ponieważ jak wiadomo, każde dziecko jest inne i każde inaczej zareaguje w danej sytuacji.

Jakie pościele dla dzieci są najmodniejsze w 2021 roku?

Co roku na rynek wychodzą nowe bajki dla dzieci (i nie tylko). Część z nich niemalże od samego dnia premiery dostaje miano kultowych, a pociechy stają się ich wielkimi fanami. Przedstawiamy kilka najmodniejszych pościeli z motywami z bajek w obecnym sezonie:

  • pościel dla dzieci z motywem bajki „Kraina Lodu” – od kilku lat jedną z popularniejszych i chętniej oglądanych bajek jest wspomniana „Kraina Lodu”. Dziewczynki chętnie utożsamiają się z bohaterkami historyjki, czyli dwoma siostrami, będącymi księżniczkami. Pościel z tym motywem będzie więc idealna dla małych fanek bajki, lubiących przebierać się za Elsę lub Annę. Co ważne, na rynku dostępne są pościele nie tylko ze wspomnianymi bohaterkami, ale także z innymi postaciami: popularnym bałwanem Olafem czy reniferem o imieniu Sven. Dzięki temu rodzice małych chłopców również znajdą coś odpowiedniego dla małych pociech; 
  • pościel dla maluchów z motywem „Minionków” – jest to jedna z ciekawszych propozycji dla małych dzieci. Kolorowe postaci i ich perypetie bawią i wciągają pociechy na długie godziny. Pościel z tym motywem sprawi, że ich łóżeczko wyda się krainą zabawy, dzięki czemu chętniej będą spędzać w nim czas;
  • pościel dziecięca z motywem bajki „Coco” – muzyczna przygoda chłopca o imieniu Miguel, przenosi każdego w świat zabawy, tańca i śpiewu. Pościel z postaciami z danej bajki jest niezwykle kolorowa, ponieważ równie barwna jest cała historia. Dzięki zastosowaniu takiej bielizny pościelowej pokoik dziecięcy wyda się weselszy i zdecydowanie ciekawszy – a to z pewnością sprawi, że każda pociecha będzie zadowolona.

Ponadczasowe bajki, które widnieją na pościelach dziecięcych 

Istnieje wiele bajek, które, mimo iż swoją premierę miały kilka, kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt lat temu, to nadal są uznawane za ciekawe i godne uwagi. Dzięki temu powstają coraz to nowe modele pościeli, na których można spotkać postaci z takich bajek, jak:

  • „Scooby Doo” – pościel, której motywem przewodnim jest historia niezwykłego psa i czwórki jego przyjaciół, to jedna z lepszych opcji dla starszych dzieci. Niecodzienne przygody grupki znajomych z jedną strony zadziwiają, z drugiej niezwykle interesują dzieci – ale także dorosłych, kto bowiem nie kochał Scoobiego i jego szalonych historii?
  • „Król Lew” – kolejna ponadczasowa bajka, która bawi i wzrusza jednocześnie. Większość osób zna piękną historię zwierząt, dlatego warto wciąż ją kultywować – chociażby przez inwestowanie w dziecięcą pościel z tym motywem!
  • „Tom i Jerry” – bajka opowiadająca o kocie i myszce, które na co dzień lubią ze sobą rywalizować, ale jednocześnie są dobrymi znajomymi. Bajka, mimo iż znana od wielu lat, nadal kochana jest przez dzieci. Pościel z tytułowym Tomem i Jerrym może sprawić niejednemu maluchowi wielką radochę!