Jaką pościel dla fana superbohaterów wybrać? Przegląd propozycji

sie 15, 2021 | Pościel dla chłopców, Pościel dla dziewczynek, Pościel z postaciami z bajek | 0 komentarzy

Każde dziecko jest inne, wyjątkowe. Każde ma więc też inne upodobania. Jeden maluch woli bajki z autami w roli głównej, drugi natomiast jest ogromnym fanem superbohaterów. Dla tej drugiej grupy przygotowaliśmy dziś coś specjalnego – zestawienie najciekawszych propozycji na pościel z motywem superbohaterów! Jeśli jesteś rodzicem i chcesz uszczęśliwić swoje dziecko, ten artykuł jest właśnie dla Ciebie!

Pościel z motywem superbohaterów – dla kogo może okazać się trafnym wyborem?

Wybór odpowiedniej pościeli zazwyczaj nie jest taki łatwy, jak mogłoby się wydawać. Zwłaszcza w przypadku osób, które lubią dobrać bieliznę pościelową specjalnie do upodobań osoby, która ma ją użytkować. 

Niemały problem w kwestii wyboru idealnego kompletu mają nierzadko rodzice, którzy chcą swojemu maluchowi kupić najlepszą – zarówno pod kątem wizualnym, jak i funkcjonalnym – pościel. Wówczas niekiedy pytają oni dziecka, co chcieliby oglądać chwilę przed zaśnięciem, a także zaraz po przebudzeniu. Kiedy jednak maluch nie jest jeszcze wystarczająco duży, aby samodzielnie decydować lub po prostu nie może podjąć jednej, konkretnej decyzji – warto zdecydować się na klasykę. Idealnie więc w takim przypadku sprawdzi się pościel z motywem superbohaterów, zwłaszcza jeśli pociecha mogłaby niemalże non stop oglądać ulubione bajki z nimi w roli głównej.

Pościel z Batmanem jako idealna propozycja dla dziecka

Pościel z Batmanem to jedna z pierwszych propozycji, o jakich chcemy dzisiaj wspomnieć. Batman to postać znana z komiksów. Przedstawiany tam był jako osoba o niezwykłych możliwościach fizycznych. Jego atletyczna postawa idzie w parze z ogromną inteligencją, dzięki czemu powstaje mieszanka godna naśladowania. Batman jest uwielbiany nie tylko przez małe dzieci, ale również młodzież, a także – co niektórzy próbują nieudolnie ukryć – przez rodziców. W końcu kto by nie miał ochoty na wieczór spędzony z przygodami sprytnego Bruce’a Wayne’a…

Spider-Man jako motyw przewodni dziecięcej pościeli

Kolejnym wariantem, który również często jest wybierany przez rodziców, jest pościel z motywem Spider-Mana. Ta postać jest nieco bardziej kolorowa od swojego poprzednika, dzięki czemu chętniej jest wybierana dla najmłodszych. Spider-Man to kolejny superbohater, który zasłynął w komiksach Marvela. Później natomiast powstało wiele filmów i bajek, wzorowanych na przygodach człowieka-pająka. Dzieci uwielbiają przebierać się w peleryny i udawać, że z ich rąk wystrzeliwana jest pajęczyna, umożliwiająca przeprowadzanie sprytnych sztuczek. Pościel ze Spider-Manem będzie więc super prezentem dla każdego dziecka.

Pościel dla malucha z Supermanem

Superman to kolejna postać, za którą kryje się człowiek o nadludzkich umiejętnościach – Clark Kent. Pościel z motywem Supermana sprawi, że dziecko, będące fanem tej postaci, chętniej będzie spędzało czas w swoim pokoju, czując się jak w jednej z ulubionych bajek. Aby efekt był jeszcze lepszy, warto zaopatrzyć pokój malucha w dodatkowe ozdoby, które kojarzone będą właśnie z tym superbohaterem! Mogą to być plakaty na ściany, małe figurki na szafkę nocną i biurko, a nawet abażury na lampy z postacią Clarka Kenta.

Joker jako postać przyozdabiająca dziecięcą pościel

Ta propozycja nieco odbiega od tych przedstawionych wcześniej, ponieważ Joker uznawany jest nie za superbohatera, tylko przeciwnie – za złoczyńcę. Jednak mimo tego pościel z Jokerem jako motywem przewodnim świetnie sprawdzi się w pokoju malucha. Warunkiem jest oczywiście to, że dziecko musi znać tę postać i wiedzieć, dlaczego wygląda ona tak, a nie inaczej. W przeciwnym razie, na pierwszy rzut oka, maluch może poczuć się zdezorientowany, a nawet przestraszony. Przed zakupem takiej bielizny pościelowej należy więc upewnić się, że nasza pociecha zna, a przede wszystkim lubi postać Jokera. Wiedząc to, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na pościel, przyozdobioną postacią złowrogiego, lecz barwnego i inteligentnego Jokera.

Niezastąpiona ekipa Marvela na pościeli dla malucha

Niezwykle ciekawą propozycją na bieliznę pościelową dla malucha, jest pościel z wieloma postaciami Marvela. Wyróżniamy wśród nich zarówno wspomnianego już wcześniej Spider-Mana, jak i słynnego Kapitana Amerykę, Iron Mana, Thora, Deadpoola czy Bruce’a Bannera. Taki skład okaże niezwykle ciekawym połączeniem, które fajnie przyozdobi pościel do pokoju dziecięcego. Wariant ten nadaje się zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek, dlatego można go uznać jako dość uniwersalny wybór.