Wybieramy pościel do pokoju dziecka w stylu leśnym

sie 29, 2022 | Pościel dla chłopców, Pościel dla dziewczynek, Pościel w zwierzęta | 0 komentarzy

W pokoju dziecięcym oprócz funkcjonalności konieczne jest wprowadzenie nutki kreatywności! Do zadań rodziców należy stworzenie miejsca, w którym dziecko poczuje się jak w bajce, odda marzeniom i rozbudzi swoje pasje. Doskonałym pomysłem jest stworzenie tajemniczego lub stumilowego lasu we własnym domu. Miłość do natury to jedna z najpiękniejszych rzeczy, którą możemy podarować naszym dzieciom. Niemożliwe jest otaczanie się przyrodą nieustannie, zwłaszcza gdy żyjemy w mieście. Warto zatem odrobinę tego świata wprowadzić do mieszkania przez wystrój oraz dodatki takie jak pościel. Z takim kompletem materiału pościelowego nasze dzieci każdej nocy będą mogły się oddać leśnej przygodzie! Zapraszamy do lektury, w której wybraliśmy pościel do pokoju dziecka w stylu gajowym. 

Styl leśny w pokoju dziecka – czym się charakteryzuje? 

Pokój dziecięcy w stylu leśnym nawiązuje do natury. Dominują w nim zatem kolory stonowane, tak zwane barwy ziemi. Ściana może przybrać kolor pastelowej zieleni lub jasnych brązów, bieli i pomarańczy. Alternatywą mogą być fototapety z drzewami lub zwierzętami zamieszkującymi las. Meble to zwykle połączenie białych frontów z drewnianymi akcentami. Na łóżku powinny znajdować się ulubione pluszaki w postaci wiewiórek, jeży bądź innych stworzeń leśnych. Ciekawie w pokoju gajowym wyglądają namioty tipi, które z pewnością spodobają się dzieciom! 

Jaką pościel dziecięcą wybrać do pokoju leśnego? 

W pokoju leśnym, jak i w przyrodzie, powinna zostać zachowana równowaga. Trzeba zatem uważać, żeby w takim pomieszczeniu nie zapanował chaos. O co bardzo łatwo, ponieważ dodatków i nawiązań do natury jest w nim bardzo dużo. W zależności od tego, jak zaaranżowaliśmy pokój, przygotowaliśmy dwie propozycje wyboru pościeli leśnej. 

Jednokolorowa pościel dziecięca 

Pierwsze rozwiązanie dotyczy pokoi, w których rodzice postawili na intensywne kolory, zdobione ściany obrazkami, bądź naklejkami zwierząt leśnych, drzew z dziuplami ptaków itd. Taki wystrój warto przełamać delikatną jednokolorową pościelą w jasnych bądź pastelowych barwach. Sprawdzą się również stonowane wzory kwiatów. Taką pościel warto skomplementować o kocyk dziecięcy. 

Pościel dziecięca we wzory 

Natomiast, gdy w pokoju dziecięcym zdecydowaliśmy się pomalować ściany w jednym kolorze, możemy bardziej zaszaleć z wyborem dodatków. Dziewczynka na pewno ucieszy się z drzewka szczęścia, motylków bądź zajączków na jej materiale pościelowym. Każde dziecko powinno mieć komplet pościeli z ulubioną bajką. Być może w niej bohaterowie również kochali przygody na łonie natury?

Z jakiego materiału wybrać pościel dziecięcą do pokoju leśnego?

Jedno jest pewne – najlepiej, aby dla małego miłośnika przyroda pościel była wykonana z naturalnych surowców. Należy do nich m.in. bawełna i bambus. Tego wyboru należy dokonać nie tylko z troski o środowisko, ale także dla zdrowia maluchów. Oba rodzaje pościeli są dostępne w wielu motywach i wersjach kolorystycznych, zatem nie jest problemem znalezienie wariantu do pokoju leśnego. 

Pościel bawełniana dziecięca 

Ciało dzieci jest delikatne i skłonne do podrażnień. Należy zatem wybrać pościel, która jest bezpieczna dla skóry naszych pociech. Materiał pościelowy z bawełny odpowiednio cyrkuluje powietrze, dzięki czemu nie dochodzi do nadmiernego pocenia się. Pościel bawełniana jest higroskopijna i pochłania wilgoć. Jest miła w dotyku i zapewni optymalną temperaturę ciepła o każdej porze roku. 

Pościel bambusowa dziecięca

Zaletą pościeli bambusowych są jej właściwości antygrzybicze i antybakteryjne. W takim materiale trudniej o rozwój mikroustrojów, które przy dłuższym kontakcie są niebezpieczne dla zdrowia. Materiał z bambusa jest oddychający i antyalergiczny. Doskonale trzyma ciepło zimą, a latem przyjemnie chłodzi. Ponadto pościel z włókien bambusowych jest trwała, będzie nam zatem służyć przez wiele lat. 

Dlaczego warto wybrać styl leśny do pokoju dziecka?

Pokój leśny to wyjątkowy sposób na aranżacje pokoju dziecięcego. Otaczanie się lasem może wzbudzić u malucha miłość do podróży i odkrywania świata. Jednocześnie od najmłodszych lat dziecko nauczone jest szacunku do przyrody i zwierząt. Pokój w gajowym stylu wygląda ponadto niezwykle estetycznie i pięknie! Kolory w nim powszechne nadają ciepło i przytulność temu pomieszczeniu.