Pościel do kolorowania, czyli sposób na wyzwolenie kreatywności u malucha

mar 5, 2021 | Pościel dla chłopców, Pościel dla dziewczynek | 0 komentarzy

Niejeden rodzic wielokrotnie usiłował wytłumaczyć dziecku, że niektóre powierzchnie i przedmioty użytku domowego nie służą do artystycznego wyrażania się. Trudno jednak wymagać od malucha, że w pełni zrozumie zasady narzucane mu przez dorosłych. Dlatego warto już od wczesnego wieku rozbudzać w dzieciach kreatywność i rozwijać ich naturalną ciekawość świata. Można tym celu na przykład zainwestować w pościel do kolorowania. Jakie są jej zalety i w jaki sposób można wykorzystać jej potencjał? Zapraszamy do lektury!

Dlaczego dzieci malują po różnych powierzchniach w domu?

Gdy tylko dostaną swój pierwszy komplet do malowania, dzieci zaczynają malować po każdej powierzchni, która wyda im się do tego odpowiednia. Jako rodzice łapiemy się za głowę, widząc kolejne dzieła sztuki naszych maluchów na świeżo odmalowanej ścianie. Dla dzieci jest to sposób na wyrażanie się. Nie ma dla nich znaczenia, czy swoimi kredkami upiększą podłogę czy stolik. Malowanie rozwija nie tylko kreatywność, ale także motorykę małą. Uzewnętrznianie się twórczo daje dzieciom dużo radości, a do tego uczy budowania ekspresji. 

Cieszymy się, że dziecko się rozwija, ale wolelibyśmy, gdyby nie cierpiały przy tym meble i ściany? Dziecko prędzej czy później samo z tego wyrośnie, ale jeśli nie chcemy czekać, aż ten moment nastanie, zasugerujmy mu powierzchnie bardziej przyjazne do malowania. Okazuje się, że taką powierzchnię może stanowić nawet pościel.

Czym jest pościel do kolorowania?

Jak wiadomo, dla dziecka, które szuka miejsca do artystycznej ekspresji, każda powierzchnia będzie idealna, nawet pościel. Dlatego producenci tekstyliów wyszli naprzeciw tym rodzicom, którzy chcieliby to swoim pociechom umożliwić i stworzyli pościel-kolorowankę.

Najważniejszą cechą pościeli do kolorowania jest to, że nadrukowane zostały na nich różnej wielkości wzory, które dziecko będzie mogło w dowolny sposób zamalowywać. Można więc potraktować ją jako niestandardowej wielkości kolorowankę. Dołączone do niej flamastry dają trwały, wyrazisty kolor, który znika w trakcie prania. Dlatego pościel do kolorowania posłuży wystarczająco długo, by dostarczyć wiele godzin świetnej zabawy.

Pościel do kolorowania – z czego jest wykonana?

Tekstylia, pod którymi dzieci spędzają noc, powinny być wykonane z naturalnych, w pełni bezpiecznych materiałów. Pościel do kolorowania powstała ze 100% satyny bawełnianej. Jest to materiał całkowicie bezpieczny i przyjazny dla dziecięcej skóry. Satyna bawełniana, dzięki swojej strukturze, jest przewiewna i dobrze odprowadza wilgoć. Do tego jest niezwykle miękka, co pozwoli dziecku na komfortowy wypoczynek w nocy. Pościel posiada także certyfikat jakości OKO-TEX Standard 100, CE, dowodzący, że materiał nie wywoła żadnych reakcji alergicznych oraz podrażnień na skórze malucha. 

W zestawie z pościelą znajdują się kolorowe flamastry, których dzieci powinny używać do malowania po niej. Są one w pełni bezpieczne i pochodzą od renomowanych producentów. Co ważne, flamastry bardzo łatwo zmywają się podcza prania, dzięki czemu pościel długo posłuży do zabawy!

Kiedy warto kupić pościel do kolorowania?

Pościel można kupić już w momencie, gdy pociecha zaczyna coraz więcej i chętniej malować i rysować. Pozwoli mu lepiej eksplorować własną kreatywność. Duża powierzchnia pościeli dostarczy naszemu dziecku zabawy na co najmniej kilka wieczorów. Będzie odpowiednia zarówno dla malucha, jak i dziecka w wieku szkolnym.

Pięknie zapakowana pościel do kolorowania to także świetny pomysł na podarunek z okazji świąt, dnia dziecka czy urodzin. Z pewnością uszczęśliwi każdego małego artystę w naszej rodzinie!

kyle nieber lmihzUoKxhQ unsplash

Od jakiego wieku pościel do kolorowania?

Dzieci w większości przypadków zaczynają malować już w momencie, w którym po raz pierwszy biorą do ręki kredkę lub pisaka. Będzie więc odpowiednim wyborem już dla dwuletniego dziecka. Jest to najodpowiedniejszy moment na rozejrzenie się za pościelą na przykład w zwierzęce wzory, na której będą mogły ćwiczyć swoje pierwsze rysunki. Oczywiście najlepiej, gdyby dziecko nie spało już z rodzicami, tylko we własnym łóżku. Wizja malowania bez ograniczeń po własnej pościeli będzie to dla niego dodatkową zachętą do pójścia spać.

Dlaczego warto kupić dziecku pościel do kolorowania?

Jeśli tylko mamy możliwość rozwijania zdolności naszych pociech za pomocą niestandardowych rozwiązań, powinniśmy z nich korzystać! Nasz maluch będzie zachwycony, jeśli pójście spać będzie się wiązało z kreatywną zabawą. Dlaczego więc nie sięgnąć po rozwiązanie, które jest jednocześnie praktyczne i rozwijające zdolności naszej pociechy? Umożliwienie dziecku niejako wykreowania wzorów na pościeli, poprzez pomalowanie jej zgodnie z własnym gustem, z pewnością sprawi mu wiele radości.