Czy pościel z kory nadaje się dla dzieci?

lip 6, 2021 | Pościel dla chłopców, Pościel dla dziewczynek | 0 komentarzy

Urządzając sypialnię z myślą o naszych pociechach, powinniśmy zwrócić uwagę nie tylko na wygodne łóżko, ale również na przyjemną w dotyku pościel, która ułatwi zasypianie i sprawi, że dzieci chętnie wybiorą się do sypialni wieczorem. Pod uwagę weźmy materiały, które łatwo utrzymać w czystości, a co za tym idzie szybko wyprać w wysokiej temperaturze, która zabija większość bakterii i wirusów. Jedną z popularnych propozycji jest pościel z kory, jednak czy ten typ materiału może pojawić się na łóżku naszej pociechy? O tym w poniższym artykule. Zapraszamy do czytania!

Z jakiego materiału wykonana jest pościel z kory?

Kora najczęściej wykonana jest z bawełny, a charakterystyczną fakturę zawdzięcza sposobowi wykonania, który nadaje jej falowanej struktury. Dzięki marszczeniom pościel z kory jest o wiele łatwiejsza w użyciu, gdyż po praniu wystarczy ją złożyć w kostkę, pomijając etap prasowania. Pościel z kory, podobnie jak bawełna, jest przyjemna w dotyku i ma wszystkie właściwości materiału, z jakiego została wykonana.

W sklepach możemy spotkać również pościel z kory z domieszką włókien syntetycznych. Taki sposób produkcji obniża cenę materiału, dzięki czemu komplet pościeli możemy nabyć w naprawdę atrakcyjnej cenie. Niestety syntetyk nie ma tak świetnych właściwości, co odczujemy najdotkliwiej w lecie – gorsza przepuszczalność powietrza sprawia, że skóra szybciej się poci, co u wrażliwych dzieci może skończyć się wysypką lub podrażnieniami.

Czy pościel z kory nadaje się dla dzieci?

Pościel z kory jest idealna dla dzieci, o ile została wykonana z bawełny. Naturalne włókna mają świetne właściwości termoizolacyjne, co zapobiega przegrzaniu się latem, a także chroni nas przed chłodem podczas zimowych wieczorów.

Pościel z kory łatwo wyprać. Wystarczy ją wrzucić do pralki i nastawić na wysoką temperaturę, co usprawni utrzymanie higieny w dziecięcym łóżeczku. Nie trzeba się również obawiać o konieczność prasowania. Pościel z kory nie gniecie się, a naturalne marszczenia chronią nas przed częstym korzystaniem z żelazka.

Charakterystyczna struktura pościeli z kory jest wbrew pozorom miła w dotyku. Nie musimy się więc obawiać, że będzie przeszkadzała dzieciom w zaśnięciu.

Czy pościel z kory jest odporna na uszkodzenia mechaniczne?

Pościel z kory jest najczęściej wykonana z bawełny, co sprawia, że ma wszystkie zalety tego typu pościeli. Bawełniany materiał typu kora jest odporny na uszkodzenia mechaniczne, a także nie rwie się podczas prania. Ponadto pościel z kory bez przeszkód wypierzemy w wysokiej temperaturze. Dobrej jakości materiał nie skurczy się ani nie straci swoich pierwotnych kolorów. Pościel z kory jest więc wysokiej jakości dodatkiem do sypialni, z którego będziemy korzystać przez lata.

Jeśli zakupimy pościel z kory o większym rozmiarze, to nasza pociecha będzie korzystała z niej jeszcze przez wiele lat, a przy odrobinie szczęścia będzie mogła zabrać ją ze sobą na studia.

Jakie są wady i zalety pościeli z kory dla dzieci?

Pościel z kory jest odpowiednim wyborem dla dzieci. Z powodzeniem kupimy ją w wielu kolorach i wymiarach, co pozwala łatwo dopasować ją do wystroju pokoju. Ponadto pościel z kory jest zwykle wykonana z wysokiej jakości bawełny, dzięki czemu możemy być pewni jej świetnych właściwości termicznych. Bawełniany materiał nie uczula i nie powoduje podrażnień, a także jest łatwy w użytkowaniu – pościel wypierzemy w każdej temperaturze, co ułatwia utrzymanie odpowiedniej higieny w dziecięcym łóżeczku.

Wadą pościeli z kory może okazać się jej struktura. Marszczenie nie jest szorstkie w dotyku, jednak może przeszkadzać bardzo wrażliwym dzieciom. Ponadto warto uważać na materiał, z jakiego wykonana jest pościel. Kora z założenia wykonywana jest na bazie bawełny, jednak coraz częściej wzbogaca się ją o sztuczne włókna poliamidowe. Tego typu domieszki mogą zaburzać przepuszczalność powietrza i odparzać delikatną dziecięcą skórę.

W jakich wariantach znajdziemy pościel dla dzieci z kory?

Pościel z kory dla dzieci dostaniemy tak samo łatwo, jak jej klasyczny odpowiednik z bawełny. Sklepy mają w ofercie różne modele kory: jednokolorowe, z fantazyjnymi wzorami, z nadrukami, a także z popularnymi wśród dzieci postaciami z bajek. Pościel z kory najczęściej sprzedawana jest w dużych zestawach, w których skład wchodzą również poduszki.