Pościel lniana dla dzieci, czy to dobry pomysł?

cze 26, 2023 | Poradnik chłopiec, Poradnik dziewczynka | 0 komentarzy

Wybór pościeli dla dzieci to szczególnie ważny aspekt podczas kompletowania im materiałów do spania. Należy zwrócić szczególną uwagę na tkaninę, z jakiej jest wykonana poszewka. Materiały wyprodukowane z naturalnych tworzyw są bardziej tolerowane przez skórę dziecka, szczególnie tą wrażliwą, niż sztuczne tworzywa. Przed zakupem należy zwrócić uwagę, z jakiej tkaniny została wykonana. Coraz częściej młode mamy decydują się na wybór pościeli lnianej dla swoich dzieci. Jest to materiał najczęściej wykorzystywany do produkcji poszewek. Z naszego artykułu dowiesz się, jakie właściwości ma len i czy jest odpowiedni dla naszych dzieci.

Jakie ma właściwości pościel lniana dziecięca?

Len jest pochodzenia naturalnego oraz posiada szczególne właściwości dla zdrowia nie tylko dorosłego człowieka, ale i młodego organizmu dziecka. Niemowlęta, które śpią w pościeli lnianej, mają zapewniony spokojniejszy i głębszy sen. Len to roślina, która ma nie tylko właściwości antybakteryjne, idealnie sprawdza się także dla dzieci, które mają problemy z różnymi alergiami.

Materiał nie powoduje uczulenia, dzięki temu jest bezpieczny dla skóry dziecka. Bez problemu można ją prać w pralce, ponieważ pościel lniana jest odporna na wysoką temperaturę. Dzięki temu nie pojawią się rozdarcia, a materiał się nie rozciągnie, dlatego poszewki z lnu świetnie nadają się nie tylko dla niemowlaków, ale i dla starszego dziecka. Podczas snu dziecka pościel lniana dobrze przewodzi ciepło, a także przepuszcza powietrze. Dzięki temu mamy pewność, że dziecko się nie przegrzeje w upalne dni i nie zmarznie w zimowe wieczory. Materiał lniany posiada także właściwości antystatyczne, czyli nie przyciąga kurzu, ani się nie elektryzuje.

Pościel lniana dla niemowlaka

Czasami zastanawiamy się, jakie najpotrzebniejsze rzeczy powinniśmy przyszykować do naszej wyprawki dla dziecka. Jednym z podstawowych elementów jest pościel. Małe pociechy mają bardzo delikatną i wrażliwą skórę, która jest podatna na wysuszenie i podrażnienia. Najważniejsze, aby taka poszewka nie powodowała uczulenia na młodej skórze nowo narodzonego malucha. Tak samo jak inne materiały do wyprawki powinny być wykonane z naturalnych surowców, które są potwierdzone certyfikatami wysokiej jakości. Pościel lniana dla niemowlaków to najlepsze rozwiązanie, ponieważ możemy być pewni, że zadba o delikatną i wrażliwą skórę naszego dziecka.

Lniana pościel dla dzieci

Pościel lniana to także idealne rozwiązanie do łóżek dziecięcych, nie tylko zimą, ale i w lecie. Jest miękka, delikatna i lekka, a to sprawia, że naszego dziecko ma spokojny i bezpieczny sen. Na rynku znajdziemy szeroki wybór kolorów poszewek z lnu, które nie posiadają żadnych chemicznych barwników, tylko naturalne substancje nieszkodzące dla skóry niemowlaka. Podczas zakupu wystarczy kierować się rozmiarem łóżeczka i materaca, dzięki temu dobierzemy wielkość pościeli lnianej dla naszego dziecka. Materiał jest nie tylko wygodny i komfortowy w użytkowaniu, ale przede wszystkim zapewni wiele przespanych nocy naszym pociechom.

Pościel lniana dla niemowlaków i małych dzieci

Podczas wyboru odpowiedniej pościeli dla niemowlaków, czy starszych dzieci najlepiej zdecydować się na cały komplet pościeli lnianej wraz z poszewkami na poduszki i prześcieradłem. Każdy produkt do spania wykonany jest z najlepszej jakości materiałów, które potwierdzone są certyfikatem bezpieczeństwa bez dodatkowych szkodliwych dla zdrowia i skóry dziecka substancji chemicznych.

Lniana pościel dla dzieci a rozwój bakterii

Jedną z najważniejszych właściwości każdej pościeli dla dziecka nie tylko tych wykonanych z lnu jest antybakteryjność. Tkanina dobrze przepuszcza powietrze w upalne dni podczas snu naszych pociech, dzięki temu maluchy nie pocą się w nocy, co zdecydowanie hamuje rozwój bakterii i grzybów. Dzięki temu mamy pewność, że nasze niemowlaki, ale i starsze dzieci będą miały komfortowy i nieprzerwany sen. Jeśli u dzieci występują różne alergie, to bez problemu można zastosować pościel lnianą do ich łóżeczek.

Jak czyścić pościel lnianą?

Lniana pościel jest prostym i łatwym w czyszczeniu materiałem, który bez problemu można wyprać w domowych warunkach bez dodatkowej wizyty w pralni i kosztów. Wystarczy, że pralkę ustawi się na odpowiedni program, dzięki temu uchroni się jej naturalną strukturę. Oczywiście, należy pamiętać, żeby temperatura prania nie przekraczała 60 stopni Celsjusza. Można także czyścić z innymi tkaninami, tylko jeśli są o podobnej strukturze i kolorystyce. Ten ostatni aspekt jest szczególnie ważny, ponieważ jeśli włożymy do bębna pościel, która jest, na przykład biała z ubraniami ciemniejszymi to istnieje szansa na zabarwienie materiału. Do czyszczenia pościeli z lnu, warto dodać różne detergenty wspomagające pielęgnację tkaniny, które powinny być delikatne i bezpieczne dla poszewek, ale i skóry dziecka.