Pościel dziecięca przyjazna środowisku — z jakich materiałów wybrać pościel dla małego miłośnika natury?

cze 27, 2022 | Poradnik chłopiec, Poradnik dziewczynka | 0 komentarzy

Kiedyś naturalnym było spędzanie całego letniego dnia na dworze. Jeszcze dobrze nie zjedliśmy śniadania, a już jedną nogą siedzieliśmy na rowerze. Przy bramie stała ulubiona paczka znajomych żądna przygód. Niestety czasy się zmieniły. Z powodu rozwoju technologii wiele dzieci nie wykorzystuje słonecznych i beztroskich chwil w promieniach słońca. Elektronika spowodowała, że coraz mniej czasu spędzają oni w otoczeniu zieleni, zatracając się w wirtualny świat gier. Wierzymy, że wciąż są wśród nas mali miłośnicy natury. Warto rozbudzić w swoim dziecku poszanowanie do przyrody. Zacząć można już od samego snu, wybierając pościel dziecięcą przyjazną środowisku. Jesteśmy przekonani, że to dobry początek, aby wskazać naszym pociechom, jak chronić otaczający nas świat. Zapraszamy do lektury, w której wskażemy, która pościel jest ekologiczna. 

Dlaczego dzieci powinny stale utrzymywać kontakt z przyrodą?

Szum drzew, śpiew ptaków, chmury na niebie tworzące różne kształty… to wszystko sprawia, że natura uruchamia wyobraźnie dzieci i pobudza ich kreatywność. Przestrzeń pełna tajemniczych roślin i owadów pozwala odkrywać, eksperymentować, analizować. Przebywanie na świeżym powietrzu powoduje, że nasze dziecko jest bardziej odporne na stres, jest samodzielne i wytrwałe. Na dworze dzieci przekraczają swoje granice, co pozwala im zyskać większą pewność siebie. W kontakcie z przyrodą są one bardziej aktywne fizycznie, chcą biegać, skakać, wspinać się po drzewach. Dotlenienie połączone ze zmęczeniem zapewni naszemu dziecku spokojny sen. Aby był on jak najbardziej komfortowy, musimy łóżka naszych pociech wyposażyć w naturalną pościel dziecięcą.

Pościel dziecięca przyjazna środowisku, czyli jaka? 

Od lat 70. XX wieku popularnym materiałem stał się poliester. Syntetyczne pościele są zwykle atrakcyjniejsze cenowo i dostępne w wielu ciekawych wzorach. Taka pościel dziecięca szybko się jednak niszczy oraz może powodować uczulenia. Najlepsze właściwości ma materiał naturalny. Z takiego wykonana jest m.in. pościel dziecięca bawełniana oraz bambusowa. Wybór pomiędzy nimi nie jest łatwy, ponieważ obie odznaczają się wieloma zaletami. 

Zalety pościeli dziecięcej bawełnianej 

Bawełniana pościel dziecięca jest miła i miękka w dotyku. Absorbuje ludzki pot i dobrze przepuszcza powietrze, dzięki czemu nasze dzieci mniej się pocą w nocy. Jest to szczególnie istotne, gdy maluch jest chory. Lekka i przewiewna bawełniana pościel dziecięca zapobiega również gromadzeniu się grzybów i pleśni. Wybierając ten rodzaj pościeli, gwarantujemy naszym pociechom zdrowy sen. 

Zalety dziecięcej pościeli bambusowej 

Niezwykle delikatna pościel dziecięca bambusowa jest wykonana z najwyższej jakości materiału, który zapewnia odpowiednią temperaturę ciała w nocy. W letnie dni chłodzi, a w zimne utrzymuje ciepło. Materiał jest przyjemny w dotyku, na co szczególnie zwrócą uwagę najmłodsi. Każde dziecko obarczone alergiami skórnymi będzie wdzięczne za możliwość otulenia się pościelą wykonaną z bambusa. 

Na co zwrócić uwagę wybierając naturalną pościel dziecięcą? 

Dla dorosłych najważniejsza jest jakość materiału. Największe znaczenie dla naszych maluchów ma zwykle nadruk na poszewkach. Na rynku dostępnych jest wiele ofert pościeli dziecięcych łączących w sobie atrakcyjny wygląd i funkcjonalność. Miłośnicy natury na pewno wybiorą tę wymarzoną. Dla małych rolników przygotowana jest pościel dziecięca z traktorem. Dla dziewczynek znajdzie się pościel pięknie zdobiona kolorowymi kwiatami. Ciekawym rozwiązaniem są jednokolorowe pościele. Warto, aby były one w optymistycznych kolorach. Natura kojarzy nam się z zielenią. Sprawdzi się również kolor niebieski lub pomarańczowy. Wybór pościeli dziecięcej, spośród takich różnorodnych opcji może być dodatkową zabawą. 

Pościel dziecięca przyjazna środowisku a wzrost świadomości ekologicznej 

Kontakt z naturą pozwala naszym dzieciom zachwycać się otaczającym światem. Obcowanie z zielenią wzbudza ich szacunek do przyrody. Warto od najmłodszych lat uświadamiać nasze pociechy, jak dbać o środowisko. Pokażmy ich, że każdy wybór ma znaczenie. Wybierając naturalną pościel dziecięcą, wytłumaczmy dziecku, dlaczego to właśnie ta jest dobra dla niego i dla planety. W ten sposób zwiększymy ich świadomość ekologiczną. Spowodujemy tym samym, że będą zasypiać dumni i szczęśliwi otaczając się rzeczami, które nie szkodzą ich ukochanemu światu.