Pościel dla rocznego dziecka – jaką kupić?

Sie 31, 2018 | Poradnik chłopiec, Poradnik dziewczynka | 0 komentarzy

Roczne dziecko poświęca dużo czasu na sen, a jego skóra jest jeszcze bardzo wrażliwa i delikatna. Z tego też powodu pościel dla takiego dziecka powinna być wykonana z wysokogatunkowych materiałów, które zapewnią mu komfortowy i zdrowy sen. W trosce o sen malucha podpowiadamy, jak wybrać pościel dla rocznego dziecka.

Jaki materiał pościelowy dla rocznego dziecka?

Małe dzieci mają bardzo wrażliwą i delikatną skórę, dlatego najlepszym wyborem będzie pościel z naturalnego materiału. Najpopularniejszym materiałem naturalnym używanym do produkcji pościeli jest bawełna. Zaleta bawełny jest to, że pozwala skórze oddychać i doskonale odprowadza wilgoć. Warto też dodać, że bawełna jest materiałem niezwykle praktycznym, można ją często prać w pralce automatycznej w temperaturze 60 st. C, co przy małym dziecku jest niezwykle ważne.

Certyfikaty i atesty

Każda pościel dziecięca powinna posiadać certyfikat bezpieczeństwa. Najpopularniejszym z nich jest certyfikat OEKO-TEX Standard 100. Produkty oznaczone tym certyfikatem pozbawione są substancji szkodliwych w stężeniu mającym negatywny wpływ na zdrowie człowieka m.in. pestycydów, formaldehydu, chlorofenoli, uczulających barwników syntetycznych. Certyfikacja dotyczy nie tylko tkanin, ale również nici, suwaków i innych dodatków.

Jaki rozmiar pościeli dla rocznego dziecka?

Dla rocznego dziecka najodpowiedniejsza będzie pościel w rozmiarze 100x135 cm oraz poduszka 40x60cm. Jest to najbardziej typowy i jednocześnie najpopularniejszy rozmiar tekstyliów dziecięcych. Kołderka w rozmiarze w 100x135 z powodzeniem będzie służyła dziecku nawet do 5-tego roku życia.

Pościel dla alergika

Dzieci z alergią są wrażliwe dla niektóre materiały, dlatego, wybierając pościel dla alergików, należy szczególną uwagę zwrócić na jej wypełnienie. Najlepiej sięgać po kołdry oznaczone jako antyalergiczne. Większość z nich to materiały syntetyczne lub wypełnione pierzem, który został poddany odpowiedniej obróbce termicznej. Trzeba jednak pamiętać, że alergiczność pościeli polega przede wszystkim na jej częstym praniu i to w temperaturze 60 st.C. Dzięki temu mamy stuprocentową gwarancję, że pozbywamy się z niej roztoczy.

Jaki wzór pościeli wybrać?

Najbardziej pożądane pościele to takie, które przedstawiają ulubionych dziecięcych bohaterów. Od kilku sezonów na topie jest Kraina Lodu, Myszka Miki czy Hello Kitty. Dla małych chłopców również znajdzie się coś, co umili im sen. Oni bowiem mogą zasnąć otuleni pościelą z motywami Auta czy Spidermana. Coraz częściej na łóżkach najmłodszych dzieci pojawiają się również od lat uwielbiany Kubuś Puchatek, Reksio. Na topie są również pościele niezwiązane bezpośrednio z kreskówkami dziecięcymi. Hitem są zwłaszcza słodkie misie i psy. Dla małej dziewczynki idealna będzie pościel w odcieniach różu lub z różowymi akcentami, natomiast dla rocznych chłopczyków – odcienie błękitu i niebieskiego.

Pościel licencyjna dla dzieci

Wybierając pościel z nadrukiem ulubionej bajki dla naszego malucha, warto sięgać po te na licencji np. Disneya. Pościel licencyjna to gwarancja wysokiej jakości. Pościel na licencji objęta jest rygorystycznym nadzorem na wszystkich etapach – od projektowania, przez dobór materiałów po produkcję. Wszystkie produkty licencyjne muszą mieć stosowne certyfikaty, potwierdzające spełnienie norm branżowych. Pościele wyprodukowane na licencji kosztują zwykle więcej niż podobne nielicencyjne produkty. Jednak wyższa cena w tym wypadku jest w pełni uzasadniona i wynika z faktu, że do produkcji pościeli licencyjnej zostały użyte wyższej jakości produkty, do tego dochodzą koszty badań i certyfikacji, które są wymagane przez licencjodawcę.