4 pomysły na modną i bezpieczną pościel dziecięcą na wiosnę i lato

mar 21, 2022 | Poradnik chłopiec, Poradnik dziewczynka | 0 komentarzy

Gdy na zewnątrz robi się cieplej, przychodzi czas na wymianę pościeli dziecięcej na lżejszą niż ta jesienna i zimowa. Stajemy przed dylematem, z jakiego materiału powinna ona być wykonana, by zapewnić maluchowi ciepło, ale równocześnie, by nie pocił się pod nią, gdy temperatura jest wyższa. Warto również zadbać o to, by była ona atrakcyjna wizualnie dla malucha i by pasowała do wnętrza. Jaką pościel wybrać dla dziecka na wiosnę i lato? Zapraszamy do lektury naszego artykułu, w którym zestawiamy modne i bezpieczne inspiracje na te tekstylia.

Czym kierować się, wybierając pościel dziecięcą na wiosnę i lato?

Pościel dziecięca powinna być przede wszystkim w pełni bezpieczna. Co to oznacza w praktyce? Kupując ją, zwróćmy uwagę na producenta oraz certyfikaty potwierdzające bezpieczeństwo tkaniny. Naszą uwagę powinna zwrócić zbyt niska cena. Niestety zazwyczaj wiąże się ona nie tylko ze słabą jakością pościeli dziecięcej, ale również z tym, że do jej produkcji użyto niebezpiecznych dla zdrowia barwników. To z kolei może doprowadzić do uczuleń na delikatnej skórze malucha. Najistotniejszy w wyborze pościeli dla dziecka jest rodzaj materiału, z którego została uszyta. Dlatego teraz przyjrzymy się tym, które dobrze sprawdzą się wiosną i latem.

Z jakiego materiału wybrać pościel dziecięcą na wiosnę i lato?

Rynek tekstyliów dziecięcych jest obecnie bardzo rozbudowany, nie będzie więc dla nas problemem, żeby znaleźć pościel ładną i z dobrego materiału. Wbrew pozorom nie musi być ona również bardzo droga. Na jaką najlepiej postawić? Oto kilka przykładów materiałów idealnych na ciepłe dni i noce.

Pościel dziecięca z bawełny

Najpopularniejszą i zarazem najbardziej ekonomiczną opcją na funkcjonalną pościel dziecięcą na wiosnę i lato jest ta uszyta z bawełny. Ten ogólnodostępny materiał posiada wiele zalet. To przede wszystkim tkanina naturalna, czyli taka, która zapewni delikatnej skórze możliwość oddychania. Pościel wykonana z bawełny jest lekka i nie będzie drapać, jest miękka i delikatna. Ważną zaletą jest jej higroskopijność, czyli zdolność do pochłaniania wilgoci. To z kolei zapewni komfortowy sen. Kolejną zaletą pościeli z bawełny dla dzieci jest to, że występuje ona w wielu wzorach i kolorach. Bardzo często spotkać możemy również wzory bajkowe czy motywy superbohaterów. Jeśli więc nasza pociecha ma problemy ze snem, taka kolorowa pościel może być idealną zachętą do tej czynności. Wielu rodziców potwierdza, że maluchy dużo chętniej śpią pod pościelą ze swoimi ulubionymi bohaterami.

Pościel dla dziecka bambusowa

Kolejnym bardzo praktycznym rozwiązaniem dla dzieci są pościele bambusowe. Ten wyjątkowy materiał w ostatnich latach zyskuje na popularności oraz jest coraz łatwiej dostępny. Największą zaletą pościeli z bambusa jest to, że ma ona zdolności dostosowywania temperatury i jej utrzymywania. Idealnie sprawdzi się w upalne noce, ponieważ może obniżyć temperaturę w łóżku nawet o kilka stopni. Bambus to wyjątkowa roślina, do której uprawy nie stosuje się w środków chemicznych. Potrafi on bardzo szybko rosnąć i jest odporny na szkodniki. Dzięki czemu produkowana z niego pościel dziecięca będzie w pełni bezpieczna oraz antyalergiczna. Dodatkową jego zaletą jest wyjątkowa miękkość, lekkość oraz wytrzymałość. Nie będziemy mieli również problemu z pielęgnacją i czyszczeniem takiej pościeli, to jest szczególnie istotne dla pościeli dziecięcej. Nie możemy również zapominać o tym, że pościel bambusowa posiada właściwości antygrzybiczne i antybakteryjne. Jest to szczególnie istotne dla najmłodszych dzieci oraz tych, które chorują. Z powodzeniem można uznać, że pościel z bambusa jest idealna na pierwsze okrycie dla malucha.

Pościel dziecięca muślinowa

Jako pościel dziecięca na wiosnę i lato sprawdzi się także ta uszyta z muślinu. Nie jest to jednak rodzaj tkaniny, a splotu. Muślin powstaje najczęściej z bawełny, jedwabiu lub wełny. Na wiosnę i lato najbardziej sprawdzi się pościel z muślinu bawełnianego. Muślin jest tkaniną cienką, bardzo delikatną i lekką, co sprawia, że doskonale się nadaje na okrycie nawet dla niemowląt. Nie musimy się również obawiać, że cienki muślin nie zapewni odpowiednie ilości ciepła. Mam te same właściwości co bawełna, dlatego doskonale utrzymuję temperaturę ciała maluszka. Ciekawą właściwością pościeli dziecięcej z muślinu jest to, że po każdym praniu staje się ona coraz bardziej miękka i puszysta jak chmurka.

Pościel z satyny bawełnianej

Jeśli jesteśmy zwolennikami pościeli dziecięcej o bardziej gładkiej strukturze, to na wiosnę i lato polecamy te z satyny bawełnianej. Satyna To podobnie jak muślin rodzaj splotu, który bardzo często wykonywany jest właśnie z bawełny. To oczywiście sprawia, że nasza pościel będzie miała wszystkie właściwości tego materiału. Dziecięca pościel z satyny bawełnianej zapewni więc swobodną wymianę powietrza, będzie miękka i delikatna dla skóry dziecka. Wiosną i latem zapewni mu odpowiednią ilość ciepła, ale też nie doprowadzi do przegrzania i nadmiernej potliwości.